11 Nieoczekiwanych Rzeczy, Które Psują Twoje Zęby

Uncategorized

Rodzynki, gumy do żucia, napoje gazowane bez cukru, soki z owoców cytrusowych, herbaty owocowe, odwodnienie … te, wydawałoby się, niewinne gesty, jednak doprowadzić do uszkodzenia zębów. Szybko wykryć 11 rzeczy pilnie unikać, jeśli cenisz swój stomatologiczne kapitału … i twój piękny uśmiech!

Jadł suszone owoceJadł suszone owoce

Można by pomyśleć, że z tego powodu, masz swoje kwoty na ” 5 owoców i warzyw dziennie “, a suszone owoce, takie jak suchy урюк lub rodzynki bardzo spuchnięte z cukrem. To powoduje, że praktycznie nie do podważenia próchnicy.

Staraj się spożywać te produkty w małych dawkach i myć zęby dwa-trzy razy dziennie, aby upewnić się, że warstwa cukru nie проскочил między zębami.

Gumy do żucia lub gumy do żucia

Zęby nie gryzienie twardych przedmiotów, takich jak obgryzanie nakładka klamki lub oddziału punkty.

Te małe mechaniczne ruchy mogą przesunąć zęby , tworzyć małe pęknięcia w zębach, i drażnić stawy szczęki.

Cukru napoje bezalkoholowe

Myśleliście, że tylko słodzone napoje bezalkoholowe były złe? Pomyśl jeszcze raz ! Eksperci twierdzą, że nawet gdy piję napojów gazowanych, nawet bez cukru, zęby pławiąc się w kwaśnym środowisku. Оуч!

Otwierając opakowanie z zębami

Otwórz plastikową, premier pokrywy butelki, odciąć etykietę twoja nowa sukienka … wszystkie te rzeczy, które są bardzo szkodliwe dla zębów i ryzyko rozmycia.

Zębów nie środki. Jest otwieracze i nożyce do tego.

Czy wiesz, co polecają pić osiem szklanek wody dziennie ?

Utrzymywać twój usta na sucho może uszkodzić zęby. W rzeczywistości, ślina pomaga rozcieńczyć kwas w picie i jedzenie, które jemy. Wtedy, gdy jest mniej śliny w jamie ustnej, ochrona zębów już nie ma pewności, i zwiększa ryzyko próchnicy.

Mała podpowiedź: pobierz aplikację przypomnienie, jak Waterlooged (rozumiem Gorgée d ‘ Eau w języku francuskim). To wyślemy ci małe przypomnienie, kiedy zaczynają schnąć.

Cardio

Niemieckie badania wykazały, że długotrwałe zajęcia może mieć negatywny wpływ na zdrowie zębów. Oficery śledczy porównywali stan jamy ustnej jest bardzo trudne sportowców z nie-sportowców.

Okazało się, że biegacze są bardziej podatne na erozję zębów, która jest zbliżona do stopniowego ścieranie szkliwa. W ciągu tygodnia, naukowcy odkryli, że próchnica rośnie coraz więcej sportowców.

Okazuje się, że istnieje związek między odwodnieniem i powstawania próchnicy (w sposób opisany nieco wyżej). Dlatego upewnij się, że zawsze trzymać butelkę wody przy sobie podczas sesji cardio.

Pić soki z owoców cytrusowych

Owoce cytrusowe, napoje, takie jak sok grejpfrutowy bardzo kwaśny. To może osłabić szkliwo z upływem czasu. Wybieram sok pomarańczowy, który jest mniej kwaśny.

Ale nie pij za dużo. Soki owocowe zawierają dużo cukru. Może to być jeden i ten sam szkodliwy wpływ na zęby.

Paznokcie ugryźćPaznokcie ugryźć

Nie tylko obgryzanie paznokci nie jest do końca zdrowe, ale poza tym, twoje paznokcie mogą uszkodzić zęby, lub nawet głupio zrobić emalia latać do butów, jeśli ona delikatna. Aby uniknąć !

Szlifowania lub szlifowania zębów

Czy kiedykolwiek mówili, że można szlifować zęby, gdy spał, gdy jesteś zestresowany? To może sobie zęby i powodować mikropęknięcia na emalii, z powodu dużego ciśnienia, które można zadać na swoje zęby.

Jeśli to rzeczywiście problem, należy rozważyć inwestowanie w ochraniacza , założyć na noc. To nie jest sexy, oczywiście, ale to nie ważne, on będzie utrzymać swoje zęby w jednym kawałku!

Pić Owocowe Herbaty

Badania uniwersytetu w Manchesterze wykazały, że niektóre smaki herbaty ziołowe mogą przyspieszyć zużycie zęba. Herbata w saszetkach zawierających cytryna, malina, lub czarna porzeczka, będą wskazywać palcem, jak się uważa, jest odpowiedzialny za rozpad zębów powoli emalia.

Eksperci zalecają, owocowe, herbaty ziołowe takie jak mięta czy rumianek należy dać pierwszeństwo.

Szczoteczki zbyt mocno zębySzczoteczki zbyt mocno zęby

Myć zęby należy energetycznie uczynić je jeszcze czystsze. Ale myśl o tym, zapominasz, że to może uszkodzić szkliwo, drażnić dziąsła, zrobić zęby są bardzo wrażliwe, a nawet doprowadzić do próchnicy.

Jeśli myjesz zęby, jak zacięta, staraj się zatrzymać swój wybór na miękkim włosiem modelu, aby ograniczyć szkody.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *